Servikal Stabilizasyon Ortezleri

Lerman Non-invaziv Halo

Servikal vertebrada immobilizasyon için kullanılır. Non-invaziv özelliktedir. Standart halo ortezlerinden farklı olarak kafatasına implant vidalama işlemine gerek yoktur. Renk kodlu tokaları sayesinde kolayca uygulanır. Sırtüstü pozisyonda hastaya kolayca uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kardiyopulmonet Resüsitasyon durumunda anterior plak kolayca çıkarılabilir. Polietilen kompozit malzeme ve demir içermeyen metal alaşımdan üretilmiştir. Pedler sete dahildir. 

Pediatrik Lerman Non-İnvaziv Halo

Pediatrik vakalarda servikal vertebrada immobilizasyon için kullanılır. Non-invaziv özelliktedir. Standart halo ortezlerinden farklı olarak kafatasına implant vidalama işlemine gerek yoktur. MRI uyumludur. Alında ve oksiputta yer alan pedler stabilizasyonu sağlar. Yarı sert ve sert olmak üzere; 2 farklı sertlikte arka destek kolonu opsiyonu sunar.  Yarı sert seçeneği, konjenital masküler tortikolis vakaları için önerilir. Rijit olan sert kolon opsiyonu ise servikal omurga hareketinin fazladan kısıtlanması gereken durumlarda önerilir. 

Tortikolis Ortezi

Konjenital tortikolis, boyun kaslarının kısalması nedeniyle başın rotasyon yapması ve tek tarafa doğru yönelmesi durumudur. Klinik tedavi kasın cerrahi müdahaleyle serbest bırakılmasıyla başlar. Ardından tortikolis orteziyle uygun pozisyonda destek sağlanır. 

Tortikolis Ortezi

Tortikolis, boyun kaslarının kısalması nedeniyle boynun rotasyon yapması ve tek tarafa eğilmesi durumudur. Tortikolis ortezi ameliyat sonrası başı destekler ve rehabilitasyon sürecinde boynun düzeltilmesine büyük ölçüde katkıda bulunur.